cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

Youtube’da Oyun Oynayarak Para Kazanma

0 285

Günümüzde birçok kişi oyun incelemesi veya canlı olarak oyunları oynayarak etkileşim elde ediyor ve bu durumdan para kazanıyor. Özellikle Youtube platformu içerisinde oldukça yaygın olan bu durumu yapabilmenin ilk koşulu istikrarlı olmaktır. İnternet kullanabilen ve oyun oynayabilen herkes bu işi yapabilir. Bunun için yaşınızın veya nerede olduğunuzun bir önemi yoktur. Youtube üzerinden para kazanmak bahsedildiği kadar kolay bir iş değildir. Ancak bunu yapabilmeniz için imkansız gelen bir durum yoktur. Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanabilmek için gerekli kanal açma işlemlerini hallettikten sonra kullanıcıların en çok zorlandığı konu etkileşim almaktır. Bu konuda etkileşim almanın yanı sıra Youtube üzerinden para kazanmak için şu tavsiyelere kulak asmanız iyi olabilir.

  • Sabırlı, sevecen ve istikrarlı olmalısınız.
  • Oyunları oynarken insanları eğlendirmeli ve doğal davranmalısınız.
  • Etkileşim alabilmek ve kullanıcı kitlenizi yükseltmek için çekilişler düzenlemelisiniz.
  • İçeriklerinizin tamamının en az 720p olmasına özen gösteriniz.
  • Kullanıcılarla etkili bir şekilde konuşabilmeli ve mikrofon ayarınızı iyi yapmalısınız.
  • İnternet hızınız iyi olmalı ve bilgisayarınızdan oyunları oynayabilecek, kayıt yapabilecek kadar iyi olması gerekmektedir.

BU tavsiyeleri yerine getirdikten sonra kullanıcılar size bir anda gelmez. Bu kısımda şans faktörü devreye girer.

Youtube’da Oyun Oynayarak Para Kazanma
Youtube’da Oyun Oynayarak Para Kazanma

Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden para kazanmak için geriye tek bir seçenek kalıyor. Verilen tavsiyeleri uyguladıktan sonra geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştınız fakat nasıl para kazanacağınızı bilmiyorsanız Youtube Partnership ile tanışmanın vakti gelmiş demektir. Bunun üzerinden para kazanabilmek için şu şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor;

  • İlgili uygulamayı kendi ülkenizde başlatıyor olmanız gerekir.
  • Video içeriğinin kurallara ve yönergelere uygun olması gerekir.
  • Reklam veren markaların sizin videolarınızda yer alabilmesi için kaliteli içerik üretmeniz gerekir.
  • Kanalınızın para kazanma durumu aktif olmalıdır.

Youtube’un sizden istediği kriterleri yerine getirdikten sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu program üzerinden elde ettiğiniz gelirler sizin izlenme ve takip edilme durumunuza göre belirleniyor. Bu şekilde istediğiniz tüm reklam çeşitlerinden para kazanabilirsiniz. Bu programa dahil olabilmek için Youtube kanalının daha önce bir uyarı almış olmaması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? Twitter Hesap Silme başlıklı makalemizde Twitter Hesap Kaldırma, Twitter Hesap Kapatma ve Twitter Hesap Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.