cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? Twitter Hesap Silme

0 341

Twitter, özellikle siyasilerin kullandığı ve çoğu kişinin kendini ifade etmekte diğer platformlara göre daha özgür hissettiği bir sosyal medya ağıdır. Bu ağ üzerinden bazı durumlarda hesabımızı silmek isteyebiliriz. Bu yazı sayesinde sizler de geçici ve kalıcı olarak hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğreneceksiniz.

Twitter Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabınızı geçici olarak kapatmak mı istiyorsunuz? O zaman paylaşacağımız yönergeleri sırasıyla takip ederek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Twitter hesabınızı geçici olarak dondurmak için şu yönergeleri takip edin:

  • Öncelikle Twitter ana sayfasına bilgisayardan veya mobil uygulamadan girin.
  • Ardından menüde bulunan üç çizgi işaretini tıklayın.
  • Üç çizgi işaretini tıkladıktan sonra “Ayarlar ve Gizlilik” adında bir yazı göreceksiniz. Bu yazıya tıklayarak Ayarlar sayfasını açın.
  • Daha sonra kullanıcı adınızın altında bulunan “Hesap” butona tıklayın.
  • Hesap kısmına girdikten sonra en altta “Hesabını devre dışı bırak” yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak ilerleyin.
  • Son olarak uyarı sayfası çıkacaktır. Bu sayfanın en altına inerek kırmızı olarak yazılan “Devre dışı bırak” kısmına tıklayın.

Artık hesabınız geçici olarak kapatılmıştır. Hesabınızı geri açmak için aşağıda paylaştığımız başlık altındaki anlatım kısmını inceleyebilirsiniz. Bu şekilde Twitter kullanıcı adınızı tekrar aktif bir şekilde kullanma şansına sahip olacaksınız.

Geçici Olarak Kapatılan Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Geçici olarak kapattığınız Twitter hesabınıza geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu durumda özel olarak yapmanız gereken bir şey veya doldurmanız gereken bir form bulunmuyor. Twitter hesabınızı geri açmak için kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza normalde nasıl giriş yapıyorsanız o şekilde giriş yapın. Mailinize gelen onaylamayı yapın. Giriş yaptıktan sonra artık tekrardan Twitter ortamındasınız. Geçici olarak kapatılan Twitter hesabını açmak işte bu kadar basit.

Şunu belirtmekte de fayda var. Eğer 30 gün içerisinde hesabınıza girmezseniz hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır. Yani 30 gün dolmadan hesaba mutlaka giriş yapmak gerekir. Lütfen bunun farkına vararak ve bilincinde olarak dondurma işlemleri yapın. Aksi halde hesabınız. geri dönülmez bir kapatma sürecine doğru yol alacaktır.

Eğer hesabınız kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilip dondurulmuşsa hesabınızı açmak adına tek seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçenek ise e-posta yolu ile Twitter destek ekibine ulaşmak. Buraya tıklayarak twitter destek sayfasına bağlanabilirsiniz. Destek sayfasına girdikten sonra “Başkası tarafından ele geçirilmiş hesap” seçeneğini seçin ve gerekli bilgileri doldurun. Bu sayede hesabınızı geri açabilirsiniz. Bilgilerinizi doldurduktan sonra belirli bir süre beklemeniz gerekir. Bu süre 3 ila 15 iş günü arasında değişebilir. Bu yüzden lütfen sabırlı olun ve sürenin dolmasını bekleyin. Hesabınız doğrulamalar neticesinde mutlaka açılacaktır.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabınızı kalıcı olarak kapatmak mı istiyorsunuz? O zaman paylaşacağımız yönergeleri sırasıyla takip ederek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Twitter hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için şu yönergeleri takip edin:

  • Twitter uygulamasından veya web sitesi üzerinden Twitter’a erişim sağlayın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra üç nokta olarak görünen işarete tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” yazan kısma girin.
  • Ayarlar menüsünde “Hesap” yazan kısmı göreceksiniz. Bu kısma girin ve “Hesabını devre dışı bırak” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza bir uyarı sayfası çıkacaktır. Bu sayfadaki uyarıları dikkatlice okuduktan sonra “Devre dışı bırak” yazan ve kırmızı kalın punto ile yazılan yazıya tıklayın.

Bu aşamada hesabınız geçici olarak kapatılmıştır. Aslında kalıcı olarak kapatmanın ilk şartı hesabı geçici olarak kapatmaktır. Eğer hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey 30 gün boyunca hesabınıza girmemektir. Hesaba erişim sağlanmadığı sürece 30 günün sonunda sınırsız olarak hesap silinecektir. Ayrıca 30 gün boyunca da hesabınızı kimse göremez bu şekilde içiniz rahat olabilir. Eğer hesabınız kalıcı olarak silinirse açmak için herhangi bir yöntem bulunmuyor. Yalnızca çalınan hesaplarınız için yardım masasına başvurabilirsiniz.

Kalıcı Olarak Silinen Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Kalıcı olarak silinen Twitter hesabının geri açılma şansı yoktur. Ancak kalıcı olarak sildiğiniz hesabın 30 gün geçtikten sonra kullanıcı adını ve e-posta adresini başka bir hesap oluşturmak için kullanabilirsiniz. Çalınma ve ele geçirilme gibi olaylar için lütfen Twitter destek ekibine mail gönderin veya menüden iletişime geçin. En kısa sürede size dönüş yapılacak ve işlemler başlatılacaktır. Böyle bir durumda sizden kimlik bilgileriniz hatta kimlikle çekilmiş bir fotoğrafınız dahi istenebilir. Tüm istenenleri göndererek hesabınıza kavuşabilirsiniz.

Twitter Hesabımın Kalıcı Olarak Silindiğini Nasıl Anlarım?

Hesabınızı kalıcı silmenin yolunun geçici olarak sildikten sonra 30 gün beklemek olduğunu belirtmiştik. 30 gün geçtikten sonra hesabınızın kalıcı olarak silinip silinmediğini anlamak için hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ancak yine de garanti olması için 30 günün üzerinden birkaç gün daha geçmesini bekleyin. Aksi halde hesabınızı tekrar aktif hale getirme gibi bir durum söz konusu olabilir. Sürenin geçtiğinden emin olduktan sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Eğer böyle bir hesap bulunamadı uyarısı alırsanız bilin ki hesabınız kalıcı olarak silinmiştir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır? Facebook Hesap Silme başlıklı makalemizde Facebook Hesap Dondurma, Facebook Hesap Kapatma ve Facebook Hesap Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.