cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

PUBG Donma ve Kasma Sorununu Çözen Uygulama

0 192

PUBG Mobile donma sorunu, işlemci özellikleri düşük olan Android ve iOS cihazlarda sıklıkla meydana gelen bir durumdur. PUBG donma sorunu çözümü, basit birkaç adım ile çözülebilecekken, farklı ve karmaşık adımlara gerek kalmaz.

Bu içeriğimizde “PUBG donuyor”, “PUBG kasma sorunu gibi durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler için özel bir uygulamaya yer vereceğiz.

PUBG Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Genellikle işlemcisi yetersiz kalan cihazlarda meydana gelen donma sorunu, PUBG grafiklerinin ve FPS’nin ayarlanmasıyla ortadan kalkar. Her ne kadar manuel bir şekilde çözülebilse de, uygulama sayesinde oldukça kısa bir süre içerisinde gerekli ayarlamalar otomatik olarak ayarlanabilir.

Günümüzün en çok oynanan mobil oyunu PUBG Mobile, son çıkan telefonlarda ve tabletlerde oldukça akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Fakat telefonunuz eski model bir telefonsa, kasma ve donma, hatta haritada yüklenmeme gibi durumlar yaşanılabilir. Bu uygulama sayesinde PUBG Mobile FPS arttırma işlemini de başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulama; kullanıcılarına 60 FPS vadediyor. Diğer özelliklere ve nasıl kullanılacağına hep beraber göz atalım…

Pubg Mobile Kasıyor

FlashDog – PUBG İçin GFX Aracı

3 MB boyutu ile oldukça hafif bir uygulama olan PUBG Flash Dog, gerekli düzenlemeler ile oyun kalitesini arttırarak, kullandığı CPU miktarını minimum seviyeye indiren özel bir araçtır. Uygulama içerisinde özel grafik desteği ve maksimum seviyede FPS limiti bulunmaktadır. Uygulama düzenlemeler ve ayarları değiştirdiği için, oyunda kasma ya da donma sorunu tamamen ortadan kalkar.

FlashDog Kullanımı

 1. FlashDog uygulamasını kullanabilmek için öncelikle Google Play Store’dan indirmeniz gerekiyor.
 2. Uygulamayı indirdikten sonra talep ettiği izinleri onaylayın,
 3. Kullanıcı ekranından istediğiniz modu seçin ve “Oyunu Aç” butonuna tıklayın.
 4. Bunun ardından GFX ekranı sizi karşılayarak, gerekli optimizasyonu gerçekleştirecektir.
 5. Sonrasında ise oyun otomatik olarak açılacak ve kasma sorunu olmadan oynamanız sağlanacaktır.
Pubg Mobile Donma Sorunu Çözümü

FlashDog GFX Ayarları

İlk kez kullanacaksanız; GFX aracının maksimum etki sağlayabilmesi için “ekranı sıfırla” özelliğinden yararlanmanız gerekir. Aksi durumda tam manasıyla verim alamazsınız.

Yine ilk kez kullanacak olan oyuncular, CPU tabanlı GFX kullanmalı; sonrasında isteğe göre değiştirmelidir.

PUBG için özel olarak tasarlanan uygulama; PUBG Global, KR, TW, Beta, VN ve Lite sürümlerini desteklemektedir.

Her ne kadar kullanıcıların loot olan alanları görmesini sağlasa da, hile olarak algılanmaz. Bu sayede hesabınızı riske atmadan tamamen güvenli bir şekilde kullanabilir, oyun tadını çıkarabilirsiniz.

Uygulama özellikleri arasında yalnızca FPS düzenlemesi değil, aynı zamanda birçok avantajlı özellik de bulunuyor. Bu özellikleri sıralamak gerekirse;

FlashDog PUBG Mobile Özellikleri

 • Oyunda en iyi çözünürlüğü elde eder ve maksimum çözünürlükte kasma sorunu yaşamadan oynayabilirsiniz.
 • Cihazınız için uygun olan HDR grafiklerini seçebilir, görüntüyü ayarlayabilirsiniz.
 • Normal şartlar altında FPS limitli olarak gelir. Flashdog sayesinde PUBG maksimum FPS limitini açabilirsiniz.
 • Gölgelerinizi özelleştirebilir, farklı bir görünüm kazanabilirsiniz.
 • Düzgünleştirme seçeneklerini kullanarak X2 – X4’le çok daha iyi bir duruma getirebilirsiniz.
 • PUBG kullanıcıları, genel olarak AIM işaretçisinden şikayetçidir. Uygulama sayesinde özelleştirmiş AIM kullanarak hedefe daha iyi nişan alabilirsiniz.
 • Gelişmiş harita modu sayesinde nerede işaret fişeği, araç ya da loot olduğunu detaylı olarak görebilir, rakiplerinizden önce ulaşarak alabilirsiniz.

PUBG Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bahsi geçen uygulamaya ek olarak “PUBG kasma sorunu nasıl çözülür?” sorusuna yanıt verecek olursak;

 • Arkaplanda çalışan uygulamayı, oyunları kapatın.
 • Şarjınızı olabildiğince dolu olduğu zamanlarda oyunu oynayın, şarj edilirken oyunu kapatın.
 • Mümkünse internet bağlantısının hızlı olduğu ağlarda oyunu oynamalısınız. Zira internet bağlantısı, oyunun akışını doğrudan etkilemektedir.

  Tüm adımları uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek kesin bir çözüme kavuşabilirsiniz. Fabrika ayarlarına nasıl döneceğinizi bilmiyorsanız; Android Telefonlar için Fabrika Ayarı Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Sporcular Ne Kadar Para Kazanır? başlıklı makalemizde e-spor, e-spor türleri ve gamer hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.