cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

Photoshop Bilmeyenlere Öğrenmek İçin Kolay Yollar

0 449

Photoshop kullanmak için birçok nitelikli programda olduğu gibi bilgi birikimine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer photoshop kullanmayı bilmiyorsanız ve öğrenmeye de vaktiniz olmuyorsa size görsel düzenlemeler yardımcı olabilmektedir. Photoshop öğrenme yolları birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Bu görsel düzenlemeler konusunda alternatif seçenekler bulunmaktadır.

Photoshop Öğrenmek İçin Bazı Araçlar

Canva: Kolayca özelleştirilebilir tasarımlar oluşturmak için kullanışlı bir grafik tasarım aracıdır. Bu uygulama ile tasarımlar yaparken program kütüphanesinden resimler, arka planlar ve temalar ekleyebileceğiniz gibi kendi bilgisayarınızdan da resimler yükleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca bu programlara sosyal medya platformlarından da içerik aktarma şansınız bulunmaktadır.

Photoshop Bilmeyenlere Öğrenmek İçin Kolay Yollar
Photoshop Bilmeyenlere Öğrenmek İçin Kolay Yollar

-Placeit:Her tasarımcı çalışmalarında ekran görüntüsü almaya ihtiyaç duymaktadır. Bu uygulama ekran görüntüsü ve videosu almaya olanak sağlayan bir uygulamadır. Profesyonel olarak printscreen özelliği sunan bu uygulama tasarımcıların çok ilgisini çekmektedir.

-Skitch: En sevdiğiniz tasarım aracı olmaya aday olan bir programdır. Bu uygulamayı kullanarak kolayca ekran görüntüleri alabilir ve bu aldığınız ekran görüntülerine açıklamalar eklemenizde mümkündür. Ayrıca çok tercih edilen bu program Mac ile de uyumlu olmaktadır.

-Death To The Stock Photo:Bu uygulama hazır fotoğraf kütüphaneleri ile tasarımlarınıza renk katabileceğiniz kullanışlı bir araçtır. E-posta adresinizle programa girerek her ay ücretsiz olarak 10 fotoğrafa ulaşmanız mümkündür.

-GIFBrewery:Özellikle e-posta pazarlamalarında GIF resimler kullanmanız etkili sonuçlar doğurabilmektedir. Ancak bu resimleri oluşturmanız zaman alabilmektedir. GIFBrewery tam da bu ihtiyaca cevap vermektedir. Bu program sayesinde ekran görüntülerinden bile GIF oluşturmak son derece kolay hale gelmiştir. Photoshop öğrenmek istiyorsanız bu yollar doğrultusunda kullanmanızı kolaylaştırabileceksinizdir. Bu uygulamalar görsel düzenleme programları arasında en yaygın ve en çok tercih edilen uygulamalar yukarıda belirttiğimiz gibidir. Üstelik bu uygulamaları kullanmakta oldukça kolay olmaktadır. Birkaç video izledikten sonra sizlerde bu uygulamaları kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz. Photoshop öğrenme yolları bu uygulamalarla çok daha kolay hale geldiği birçok firma tarafından da kanıtlanmıştır. Sizlerde bu yolları tercih edebilirsiniz ya da bu tarz uygulamaları kullanmayı hiç bilmiyorsanız her öğrenmek isteyene her alanda kurslar olduğu gibi bu alanda da kurslar bulmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri başlıklı makalemizde Bilgisayar Hızlandırma, Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri ve Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.