cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

Minecraft ile Neler Yapılır?

0 33

Minecraft, çok geniş kitlelere hitap edebilen bir simülasyon oyunu. Günümüzde eğitim amaçlı da kullanılabilen Minecraft oyunu, oyuncuların hayal gücünü sınırlamadan birçok imkan sunuyor. İster kendi sistemini kur, ister hayatta kalma oyunu oyna, ister mini oyun geliştir, ister oyuna yeni bir özellik kat. Oyun modlarla ve eklentilerle birlikte mimarlara, teknoloji severlere, aksiyon oyunu oynamak isteyenlere ve daha birçok kitleye rahatlıkla hitap edebilecek potansiyelde. Minecraft oyunu ile birlikte yapılabilecek birçok aktivite yer alır.

Minecraft ile Gerçekleştirilebilecek Aktiviteler

Minecraft oyununda yapılabilecek aktivitelerden en basiti arkadaşlarla birlikte hayatta kalma oyunu oynamaktır. Eğlenceli bir şekilde geçen bu macerada ilginç olaylarla karşılaşılabilir, şehir kurulabilir veya arkadaşınla birlikte 2 farklı şehir kurarak oynanabilir. Bu da oyunu daha keyifli hale getirir. Bunun dışında oyuncular ister tek başına ister arkadaşı ile birlikte mimarlık çalışmaları yapabilir. Örneğin köprü, stadyum, otel, heykel, apartman, gökdelen gibi çeşitli tasarımlar gerçekleştirmek oyuncunun sanat yönünü olumlu yönde etkileyebilir.

Minecraft ile Neler Yapılır
Minecraft ile Neler Yapılır

Minecraft oyununda yapılabilecek bir diğer aktivite ise sunucu açıp geliştirmektir. Oyuncular kendi sunucularını kurarak bu sunucuyu geliştirebilir, bu işten hem gelir elde edebilir hemde diğer aktif oyuncularla birlikte oynayabilir. Bu sayede sunucu sahibi eğlenerek ve oyunculara güzel hizmetler vererek para kazanmış olur. Sunucuda yapılabilecek birçok şey bulunur. Oyuncular ister hayatta kalma sunucusu isterse mini oyun sunucusu kursun önemli olan bu sunucuyu nasıl yönetmek istediğidir. Sunucu sahibi hangi oyunu kendine en uygun görüyor ise sunucuyu buna göre şekillendirmelidir. Çünkü bir işi severek yapmak o işin kalitesini arttırır. Minecraft ile yapılabilecek bir diğer şey ise yeni özellikler eklemektir. Eğer ki Minecraft’ın sıradan doğasından sıkılan bir oyuncu isen mod veya eklenti geliştirebilirsin. Eklenti ile bu sınırlı olsa da mod geliştirmek oyuna birçok şey eklenmesini sağlar. Örneğin enerji sistemi kurarak makineler çalıştırmak, araç parçaları üreterek bunu bir araba haline getirmek, savaş uçağı ile devletler arası savaş yapmak, otomasyon sistemler kullanmak, tarımda makineleşmeye gitmek, nükleer santral kurup daha fazla enerji üretmek gibi birçok seçenek bulunan modlu Minecraft, sınır tanımıyor.

Bir önceki yazımız olan GTA 5 İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.