cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

iPhone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken Bazı Özellikler

0 753

Günümüzde birçok insan telefon bakımından iPhone tercih etmektedir. Her geçen günde taleplerin oldukça arttığını da görmekteyiz. iPhone’lar İOS işletim sistemleriyle sizlerle beraber olmaktadır. İOS işletim sistemleri Andorid’lere göre daha hızlı bir işletim sistemi olmaktadır. Hayatınızın nerdeyse yarısını telefonlarla geçirmektesiniz. Bu yüzden telefonlarınızın özelliklerinizi bilmenizde fayda olacaktır. Eğer ki sizlerde iPhone kullanıcıları olmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri sizlere aktaracağız.

Bilinmesi Gereken Özellikler   

-Telefonunuzu şarj ederken ayarlar kısmından uçak moduna alıp 2 kat daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken Bazı Özellikler
iPhone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken Bazı Özellikler

-iPhone da adres bulmanın en kolay yollarından birisi de Foursquare olacaktır. Gideceğiniz yerin adını yazarak çıkan sonuçtan haritaya basacaksınız daha sonra bu uygulama içindeki açılan haritadan sağ üstteki yönlendirmeler kısmına bastığınız takdirde Apple Maps açılacaktır. Sizi gideceğiniz yere kolayca götürecektir.

-Hesap makinenizde yanlış yazdıysanız parmağınızla soldan sağa doğru kaydırmanız durumunda son basamağı silmektedir.

-Çocuklar telefonlarınızla oynarken genel ayarlardaki erişebilirlik kısmından güdümlü erişimi aktif hale getirerek telefonunuzu tek bir uygulamada kullanabileceğiniz duruma getirmektedir. 

-Kulaklığınızı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. Telefonunuz kamera modundayken kulaklığınızın Volume + tuşuna basarak fotoğraf çekmenizde mümkündür.

-Telefonunuzun kilidini açmadan kamerayı açmanızda mümkündür. Kilidi açmak için kaydırın ekranında sağ altta kamera ikonu bulunmaktadır bu ikonu yukarı doğru kaydırarak kilidinizi açmadan kameranızı açabileceksinizdir.

-Yazı yazarken space tuşuna iki kere basmanız durumunda otomatik olarak cümlenin sonuna nokta koyar ve yeni cümleye geçmek için bir boşluk bırakmaktadır.

-Şarjınızın daha fazla gitmesi için arka planda uygulanmaların yenilenmesini kapatın. Bunun gibi birçok özelliğe sahip olmaktadır. Bu özelliklerden faydalı olanları oldukça fazladır. Bu özellikler sayesinde telefonlar daha kullanışlı hale gelmektedir. İşte bu yüzden telefon alımında telefon kadar da bu özellikleri bilmeniz doğru seçimler yapmanıza yol açacaktır. iPhone kullanıcıları bu özelliklerin neredeyse çoğunu bilmeden bu telefonları kullanmaktadırlar. Bu özellikleri araştırıp öğrenmeleri sonucunda telefon kullanımlarını daha da özelleştirmektelerdir. Telefonlar günümüzde vaktimizi çok harcadığımız teknolojik ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Bu yüzden telefon almadan önce mutlaka özelliklerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Hakkında Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.