cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

GTA 5 İncelemesi

0 310

2013 yılında piyasaya sürülen oyun günümüzde halen geliştirilmeye devam etmektedir. 2020 yılına geldiğimiz halde oyunun 2021 yılında PlayStation 5 sürümü çıkacak. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise oyunun Epic Games Store’da 1 haftalığına ücretsiz olması ve satışlarını 10 milyon arttırması oldu. Bu da GTA 5’in halen popülerliğini koruduğunun bir göstergesi oldu. Rockstar Games, GTA 5’in PlayStation 5 sürümünü daha modern ve daha yeni özelliklerle yapacağını duyursa da yeni özelliklerin ne olacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Rockstar Games firması bir yandan GTA 6 çalışmalarına başlarken bir yandan GTA 5’i geliştirmeye devam ediyor.

GTA 5 Oyun İncelemesi

Öncelikle şunu belirtelim ki GTA 5’in PC sürümününe göre bir inceleme olacak. Tabii diğer konsollar arasında küçük farklar dışında büyük bir fark olmadığı için kısmen genel olarak değerlendirilebilir. GTA 5’in ilk olarak grafiklerini inceleyeceğiz. GTA 5 grafikleri 2013 yılına göre oldukça modern kalırken 2020 yılına geldiğimiz bu dönemlerde de diğer oyunlara göre karşılaştırıldığında birkaç eksiği dışında halen güncelliğini korumakta. Örneğin GTA 5 oyununda ışın izleme teknolojisi yer almıyor. Fakat PlayStation 5 sürümü ile birlikte geleceği düşünülüyor.

GTA 5 Oyun İncelemesi
GTA 5 Oyun İncelemesi

GTA 5’in incelenmesi gereken bir diğer kısmı ise oynanış ve mekanikler. Oyun oynanışına bakıldığında 3 ana karakter yer alıyor. Ana karakterler zaman zaman aynı görevleri yaparak birlik oluyorlar, bu karakterler arasından geçiş yapılabiliyor. Bu da serinin diğer oyunlarından daha farklı bir hale getiriyor. Fakat oyunda güzel olmayan bir kısım bulunmakta. Bu kısım ise karakterin küçücük bir şeyde bile yere düşmesi. Hadi bunu geçtim karakter yerden kalkana kadar zaman geçiyor. Oynanış ile ilgili denebilecek bir diğer şey ise araba sürerken karaktere yavaş yavaş yaklaşıldığında karakterin korkup kaçması. Bu da oyunu küçücük bir şeyde yere düşmesi gibi gerçekçilikten uzaklaştıran bir durum.

GTA 5 oyunu gerek görevleri ile gerekse doğası ile kaliteli bir oyun olmakta. Oyunda bazı eşyalarla etkileşime geçme, köpekle vakit geçirme, çeşitli etkinliklere katılma gibi birçok seçenek bulunuyor. Bu da dünyayı daha aktif bir hale getiriyor.

Bir önceki yazımız olan GeForce Now Nedir? GeForce Now İle Oyun Oynama başlıklı makalemizde GeForce Now, GeForce Now ile Oyun Oynamak ve GeForce Now Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.