cozumuret.com
Teknolojiye dair her şey!

E-Sporcu Nasıl Olunur?

0 786

Günümüzde insanlar yalnızca oyun oynayarak memnun olduğu işi yapabiliyor ve para kazanabiliyor. Geçtiğimiz senelerde oyun oynamak insanlar tarafından boş iş olarak görünebiliyordu. Günümüzde E-Spor artık ilgi çeken türlerden birisi haline geldi .Birçok önde gelene spor kulübü dahi kendi E-Spor oluşumlarıyla gündeme gelmektedir. E-Sporcu olabilmek için günümüzde çok iyi oyun oynamanız şart. Zira birçok kullanıcı oyunlarla saatlerini sizinle aynı sürede geçirdiği için rakipleriniz bir hayli fazla olacak. E-Sporcu olabilmeniz için öncelikle arkanızda aile desteğinin olması gerekiyor. Günümüzde profesyonel olarak bu işi yapan oyuncular bir anda iyi noktalara gelmiyor. Bunun için uzun süre boyunca çaylak olarak takılmak gerekebiliyor. Bu nedenle bu yolda adım atmak isteyen herkesin çok çalışması gerekmektedir. Oyun oynamak için elinizde uygun donanımlara sahip bir bilgisayar olmalı ve iyi oynadığınız bir oyunu seçmelisiniz. E-Spor kategorisinde yer alan günümüzdeki en popüler oyunlar CS:GO ve LOL gibi oyunlardır.

E-Sporcu Nasıl Olunur
E-Sporcu Nasıl Olunur

Takım Çalışmasının Önemi

E-Spor karşılaşmaları takım çalışmalarıyla ön plana çıkar. Bu konuda kendinizi ispat edebilmeniz için iyi bir takımla yola çıkmanız şart. İyi bir takımla yola çıkmazsanız karşılaşmalarda istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Sürekli yenilen bir takım olumsuz olarak algılanacak ve kimse tarafından dikkat çekmeyecektir. Dikkat çekebilmek için yalnızca Twitch üzerinden yayın açarak değil aynı zamanda amatör olarak yapılan karşılaşmalarla birlikte profesyonel maçlara kendinizi atmanız gerekiyor.

E-Sporcu Lisansı

E-Sporcu lisansının ne işe yaradığını kısaca söylemek gerekirse bir E-Spor takımına girebilmek için bu alanda bir belgenizin olduğuna dair bir evraktır. Bu lisansı alabilmeniz için Gençlik ve Spor Bakanlığına başvuru yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir ücreti bulunmayan bu belgeyi almak için şu belgelerle ilgili kuruma gitmeniz yeterlidir.

  • TC Kimlik Kartı
  • Sağlık Raporu
  • 2 adet fotoğraf
  • Tescil Fişi

Belgeleri teslim ettikten sonra onaylanıyor ve lisansınızı alabiliyorsunuz. İyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız bu saatten sonra birçok takımın seçmesine katılabilirsiniz. Bunun için çeşitli turnuvalara katılarak önce kendinizi göstermeniz gerekebilir. Bu tarz platformlarda biraz emek verdikten sonra istediğiniz noktaya ulaşabilmek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

Bir önceki yazımız olan Minecraft ile Neler Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.